www.3--3.org

Podróżowanie na dwóch kółkach to niebywała przyjemność. Zaplanowanie wycieczki rowerowej musi wiązać się z odpowiednim przygotowaniem sprzętu, ubioru, podręcznego bagażu, noclegu, a także trasy. Wyprawa rowerowa powinna być dostosowania do indywidualnych możliwości, a jednocześnie dostarczać jak najwięcej radości. Trasę, którą zamierzasz przemierzyć rowerem dokładnie zaznacz na mapie.

Zarysowanie planowanej trasy umożliwiają specjalne serwisy internetowe, które wskażą ile kilometrów przebędziesz i co czeka Cię po drodze. Nie prowadź trasy przez drogi krajowe, by nie narażać się na towarzystwo tirów. Lepsze będą drogi gminne. Zabierz ze sobą mapę.

Przyda się, by trzymać się wyznaczonej trasy i bezpiecznie wrócić do domu. Podczas wycieczki możesz nocować w namiocie lub w obiekcie noclegowym. Sprawdź dostępność miejsc w hotelach czy schroniskach. Lepiej wiedzieć, jakie ma się możliwości noclegu i jak dotrzeć do danych ośrodków.

Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne czekają Cię na rowerowym szlaku. Jazda rowerem to atrakcja sama w sobie, ale warto poznać nowe miejsca i wyciągnąć z wycieczki jak najwięcej dobrego.