Drukujemy nie tylko zwykłe naklejki ale także vlepki, takie vlepy to świetny środek reklamowy

Co to właściwie jest video marketing? To jedna z form marketingu internetowego, zaliczana do działań z zakresu BTL. Video marketing polega na tworzeniu materiałów wideo, ale również na odpowiednim zarządzaniu portalami, na których publikowane są filmy. Ta forma marketingu internetowego ma na celu wzmocnienie wizerunku danej marki, pokazanie danego produktu lub przekazanie danego komunikatu poprzez publikację filmików na różnych serwisach internetowych, w newsletterach oraz w mediach społecznościowych.

Formy video marketingu

Video marketing to nie tylko filmiki, ale różnego typu działania. Zaliczają się do nich całe blogi video, współpraca z osobami (videoblogerami) nagrywającymi swoje filmiki, recenzje produktów w formie video, webinary (szkolenia online) oraz różne video-poradniki.

Zalety i wady video marketingu

Video marketing, jak wszystko, ma swoje zalety, ale i wady. Do zalet z pewnością należy zaliczyć fakt, iż treści w formie video są dużo bardziej angażujące odbiorcę niż te pisane.

nowoczesny call center telemarketing dla firm buybox

Filmiki są w stanie wzbudzić większe emocje, będąc przy tym łatwiejsze do przyswojenia. Kilkunastominutowy filmik okaże się łatwiejszy i przyjemniejszy w odbiorze od rozległego artykułu. Coraz więcej osób zakłada też swoje video blogi, dzięki czemu można nawiązywać z nimi współpracę, w celu promocji danego produktu czy usługi.

Ta forma marketingu ma też swoje wady. Video marketing wymaga większych nakładów finansowych, które obejmują nie tylko nagranie filmiku, ale i jego późniejszy montaż. Przygotowanie dobrego materiału filmowego jest zatem czasochłonne i wymaga zaangażowania kilku osób. Niektórzy odbiorcy wolą przeczytać lub szybko przejrzeć materiał pisany, niż oglądać kilkunastominutowy film.