https://www.youtube.com/watch?v=d2a2XyAqs84

Nowoczesne miasto, co to dokładnie oznacza? Miasta coraz częściej przypominają tablicę ogłoszeń mnóstwo na niej informacji, billboardów, reklam, neonów jest ich tak wiele, że i tak trudno znaleźć te ważne, więc wszystkie zdają się być niepotrzebnym chaosem. Coraz więcej osób na szczęście docenia piękno miast bez tego reklamowego bełkotu, piękno kamienic, innych budynków i przestrzeni miejskich.

Nowoczesne miasto to przede wszystkim takie, które biorą pod uwagę matki z dziećmi, czyli atrakcje dla najmłodszych, osoby na wózkach inwalidzkich i podjazdy dla nich, niskie krawężniki, miejsca kulturalne, bo przecież tak nam zależy na tym by pielęgnować historię i kulturę. Nowoczesne miasto powinno być dla wszystkich od najmłodszych do najstarszych.

W dużych miastach często prowadzone są różnego rodzaju konkursy na innowacyjne pomysły dla miasta i tak w wielu na przykład w okresie letnim organizowane są atrakcje na powietrzu w postaci kina letniego i wiele innych, podobnie jest z młodymi artystami, których prace często wystawiane są w newralgicznych punktach miast tj. starówka, urząd miasta.