www.zywieckapilka.pl

Dużo rodzin zmaga się z problemem mieszkania w ciasnych mieszkaniach, których salony są niewielkie. Nie ma jednak czym się denerwować, ponieważ współczesne sztuczki aranżacyjne mogą zdziałać cuda, zwłaszcza jeśli posiadamy odpowiednie akcesoria elektryczne. Niewielkie salony można diametralnie odmienić, dzięki czemu będą nie tylko ładniejsze, ale życie w nich będzie po prostu przyjemniejsze. Dzięki doświadczeniom wielu projektantów wnętrz oraz ich umiejętnościom, udało się wysnuć kilka ciekawych i przydatnych wniosków:

  • Salony bardzo często graniczą z kuchnią. W starszych budownictwach jest ona zazwyczaj oddzielona ścianą. Jeśli komfort nam na to pozwala – zburzmy ją i cieszmy się otwartym, jasnym i nowoczesnym wnętrzem. Jest to rozwiązanie co prawda radykalne, ale świetnie sprawdzi się w aranżacji niewielkiego salonu. Aneks kuchenny pozwoli na przeobrażenie pokoju dziennego także w miejsce do nauki, pracy, ale i jadalnie. Dzięki temu można chociażby zdecydować się na praktyczne formy oświetlenia, a przy tym nieco zaoszczędzić.

    Przykładowo lampa nad stołem może wyeliminować konieczność wieszania żyrandola. A przecież nowe oświetlenie w sklepach jest dziś okropnie drogie;

  • Akcesoria do wnętrz sprawdzają się w roli nie tylko dekoracyjnej, ale i praktycznej. Świetnym na to przykładem są zasłony, rolety i żaluzje. Każdy ceni sobie prywatność, zwłaszcza jeśli mieszka w sąsiedztwie innych rodzin. W małych salonach zaleca się zrezygnowanie z ciężkich, długich zasłon na rzecz funkcjonalnych rolet. Co więcej, są one łatwiejsze w utrzymaniu. Nie trzeba ich prać, wystarczy przeczyścić szmatką z płynem. Nie osiada się na nich kurz, przez co oszczędzimy domownikom ciągłego kichania. A co najważniejsze – salon będzie wydawał się większy.

    Wpadające światło odbije się od ścian;

  • W małych salonach najlepiej jest porzucić myśl o łączeniu mebli i stawianiu wszystkiego pod ścianę. Jest to trend, który unormował się lata temu, na szczęście coraz częściej się od niego odchodzi. Dziś meblościanki to przeżytek. Mało kto je stawia, a raczej większość ludzi zmienia na bardziej praktyczne akcesoria meblowe. Dobrze pamiętać, by nie łączyć elementów razem ze sobą. To niemal zawsze odejmie na metrach kwadratowych oraz całkowitym efekcie. Pomieszczenia w których kanapa i fotel stoją osobno, a kredens nie jest umieszczony w kącie – wydają się być nowocześniejsze, idące z duchem czasu;
  • Jeśli akcesoria do wnętrz – to spójne i przemyślane. Nie każdy musi być jednak znawcą i specjalistą w tej dziedzinie. Dlatego też do małych salonów zawsze będą pasować lustra, które odbiją światło oraz dekoracje w stonowanych i jasnych kolorach.

.