słownik

Rozpoczęcie nauki nowego języka lub pogłębienie znajomości języka, który już znamy, jest zawsze dość trudną czynnością. Dodatkowym problemem jest także wybór odpowiedniej szkoły językowej, która spełni nasze oczekiwania. Na co należy zwrócić szczególną uwagę i czym się kierować przy wyborze szkoły językowej? Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest dokładne sprecyzowanie własnych potrzeb językowych, a także określenie poziomu naszego zaawansowania językowego. Szkoły językowe oferują często szeroki wachlarz kursów, dlatego warto zastanowić się, czy potrzebujemy samych konwersacji, aby poprawić naszą wymowę, czy też zależy nam na szeroko pojętej, kompleksowej nauce. Niezależnie od wybranego przez nas trybu nauczania, kolejny krok to rozeznanie się w opiniach na temat konkretnych placówek. Kluczowe są tutaj posiadane przez lektorów kwalifikacje, co najlepiej ocenić poprzez „marketing szeptany”.

Ważne jest także to, aby sama szkoła językowa miała odpowiednie uprawnienia i certyfikaty. Jest to bardzo istotne, jeśli chcemy sami zdobyć certyfikat, który poświadczy nasze umiejętności językowe. Wybrana przez nas szkoła powinna móc przeprowadzać takie egzaminy na miejscu, gdyż wtedy zaoszczędzimy czas i pieniądze. Kluczowy w przypadku nauki jakiejkolwiek dziedziny jest rozmiar grupy. Dobrze jest zwrócić uwagę, jakie duże grupy uczęszczają na zajęcia. Naturalnie najlepiej uczy się w grupie, która nie jest zbyt liczna, ponieważ wtedy łatwiej jest wykładowcy zapanować nad uczniami, ale także może on skupić się na indywidualnych brakach podopiecznych.

Dobra szkoła językowa nieustannie weryfikuje postępy swoich uczniów, dlatego powinno zależeć nam na tym, aby wybrana przez nas placówka przeprowadzała częste testy i egzaminy określające poziom naszego zaawansowania.