www.echomedica.com.pl

Głośniki przenośne to doskonałe urządzenia dla posiadaczy smartfonów. Dzięki swoim małym rozmiarom, głośniki te mogą być przenoszone w różne miejsca, wraz z telefonem czy innym urządzeniem mobilnym. Większość tego typu głośników działa na baterie, dzięki czemu możemy zabrać sprzęt na wycieczkę, wypad za miasto czy na piknik. Standardowy zestaw składa się z głośników bezprzewodowych lub stacji dokujących, które dopasowane są do konkretnych modeli urządzeń mobilnych (smartfonów lub tabletów) lub działają z danym systemem operacyjnym.

Technologie głośników przenośnych

Głośniki przenośne działają w oparciu o różne technologie bezprzewodowe. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest technologia Bluetooth, która pozwala na korzystanie ze smartfona podczas włączonej muzyki. Kolejną stosowaną technologią jest Wi-Fi, a zaraz za nią AirPlay, czyli połączenie bezprzewodowe dla użytkowników sprzętu firmy Apple.

Moc głośników przenośnych

Głośniki, które działają w oparciu o technologie bezprzewodowe są niewielkich rozmiarów, dlatego też moc takich urządzeń jest ograniczona.

Przy większości modeli, moc nie przekracza 10-20 W. Choć zdarzają się oczywiście mocniejsze głośniki.

Zasilanie w głośnikach przenośnych

Głośniki przenośne mogą być zasilane na różne sposoby:

  • Zasilanie sieciowe – głośniki podłączane są do gniazdka, co oczywiście wpływa na ograniczenie ich funkcjonalności. Głośniki takie mogą być wykorzystywane w domu, ale już nie poza nim, na zewnątrz pomieszczeń.
  • Akumulatory/baterie – rozwiązanie, które zwiększa mobilność i sprawia, że możemy korzystać z głośników w dowolnym miejscu, po ich ówczesnych naładowaniu. Głośniki przenośne mogą być wyposażone w wbudowany akumulator lub wymienne baterie. Warto również sprawdzić, jak długo takie głośniki będą w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu.
  • Port USB – rozwiązanie, które ogranicza korzystanie z głośników do smartfonów i tabletów.

Dodatkowe wyposażenie przenośnych głośników

Oryginalne słuchawki nauszne dostarczają fanom muzyki wielu pozytywnych wrażeń

Przenośne głośniki mogą być ponadto wyposażone w wbudowaną pamięć, mikrofon, ekran LCD, pilot do zdalnego sterowania oraz radio FM.