www.comid.pl

Video marketing to jedna z form marketingu internetowego, która zyskuje coraz większą popularność. Krótkie lub dłuższe filmiki bardziej angażują odbiorcę i wzbudzają w nim większe emocje, niż rozległe artykuły. Mimo iż wiążą się z większymi nakładami finansowymi, to oferują też lepsze efekty! Coraz więcej firm decyduje się na współpracuję z videoblogerami lub tworzenie własnych materiałów video, promujących dany produkt, usługę lub ideę.

Jakie są formy video marketingu?

Video marketing to szerokie pojęcie. Nie oznacza jedynie filmów umieszczanych na stronach internetowych, ale obejmuje również inne materiały. Zaliczają się do nich:

 • Video blogi firmowe – prowadzone przez firmy w celu komunikacji z potencjalnymi klientami.

  Wiele firm prowadzi swoje blogi firmowe, umieszczając na nich artykuły, ale wzbogacając je również treściami video. Warto w takich filmikach promować nowe produkty lub informować o ciekawych usługach. Filmiki nie powinny mieć tylko charakteru promocyjnego, ale również aspekt edukacyjny.

 • Video poradniki oraz instrukcje – w tego typu filmikach mogą pojawiać się wskazówki jak korzystać z danego produktu, w zależności od charakteru sklepu. Warto nawiązać też do tematów bliskich danej firmie (np. w przypadku sklepu odzieżowego do mody, sklepu z wyposażeniem kuchni – do gotowania itd.

  Naklejki na słoiki - https://booklet.pl/ - Drukarnia Booklet Customer service - klik

  )

 • Ciekawe animacje – ruchome obrazy sprawdzą się w przypadku młodszych odbiorców, ale i wśród dorosłych znajdą swoich fanów. Proste animacje mogą przedstawiać trudne do przekazania treści.
 • Webinary, czyli wykłady i szkolenia online – z pewnością przyciągną odbiorców, którzy będą chcieli się czegoś nauczyć.

  Informacje o takim webinarze należy rozesłać odpowiednio wcześniej.

 • Recenzje i opine produktów – przydatne przed zakupem danego produktu. Klient na pewno będzie chciał bliżej przyjrzeć się danemu produktowi i zobaczyć, co sądzą o nim inni.

.