jak zapakować duży prezent

Przejrzeliśmy już wiele stron, na których są różnego rodzaju oferty na prezenty? Sprawdziliśmy w różnych poradnikach co jest modne w tym roku, a jednak cały czas nie wiemy, co powinniśmy dać w prezencie bliskiej osobie? Jeśli to właśnie jest nasz problem, to z pewnością powinniśmy się go postarać rozwiązać w inny sposób. Powinniśmy delikatnie podpytać, albo jeszcze lepiej podpatrzeć, co podoba się danej osobie.

Może wspólne zakupy?


Dobrym pomysłem może być wspólne wybranie się do sklepu.

Wówczas będziemy mogli obserwować co dana osoba ogląda, będziemy mogli usłyszeć, jak mówi że taka, czy taka rzecz jej się podoba, albo by się jej przydała. Dzięki temu będziemy mieli już ogólny wgląd w to, co może jej się przydać i z czego byłaby zadowolona. A to właśnie sprawi, że nie będziemy mieli już tak wielkiego problemu z dobraniem czegoś odpowiedniego.

Jeśli zrobimy to umiejętnie i będziemy dobrze obserwować, jednocześnie z niczym się nie zdradzając, to może się okazać, że będziemy mogli zrobić niespodziankę, bo druga strona w ogóle nie będzie się spodziewać, że dostanie od nas akurat to, co najbardziej jej się na tych zakupach podobało.

Możemy porozmawiać

Jeśli nie mamy możliwości obserwowania takiej osoby podczas zakupów i wydedukowania, co będzie dla niej najlepsze, to możemy próbować wyciągnąć z niej to podczas rozmowy. Możemy stwierdzić, że widzieliśmy coś fajnego i zobaczyć jak zareaguje, możemy próbować delikatnie podpytać co jej się podoba, z czego byłaby zadowolona.

Może się okazać, że poprowadzenie takiej rozmowy i uzyskanie z niej odpowiedzi, będzie znacznie łatwiejsze niż pierwotnie sądziliśmy, a my będziemy mieli łatwiejsze zadanie do wykonania. Warto próbować takich rozmów, bo może się okazać, że dowiemy się znacznie więcej, niż pierwotnie podejrzewaliśmy. Koniecznie zobaczmy jak to wszystko działa, przekonajmy się co się danej osobie podoba, ale jednocześnie próbujmy nie dać jej odczuć, że ta wiedza jest nam potrzebna w jakimś konkretnym celu i że mamy zamiar ją wykorzystać w najbliższym czasie.