www.galeriazadra.pl

Każdy niemowlak potrzebuje odpowiednich akcesoriów, które pozwolą na jego codzienną pielęgnację i opiekę nad dzieckiem. Będą to akcesoria do karmienia malucha, przewijania, a także kąpania. Które artykuły będą szczególnie przydatne w pierwszych latach życia dziecka?

Niezbędne akcesoria do karmienia

Specjalne akcesoria ułatwiają karmienie dziecka. Bez wątpienia podstawowym artykułem są butelki do karmienia, wykonane ze szkła, tworzywa sztucznego, a nawet silikonu. Co ciekawe, na rynku dostaniemy butelki antykolkowe czy takie z czujnikiem ciepła.

Na sam początek wystarczą jednak klasyczne, proste buteleczki, o różnych pojemnościach. Każda butelka powinna być wyposażona w smoczek – najlepiej taki z niezbyt dużą dziurką, by na początku życia dziecka przepływ płynu był niewielki.

Akcesoria dla dziecka do przewijania

W przewijaniu niemowlaka na pewno pomocny będzie przewijak, czyli rodzaj twardej maty obłożonej nieprzemakalną ceratą, którą ustawia się na łóżeczku lub można kupić w komplecie z komodą. Na przewijaku układa się dziecko, by zmienić mu pieluszkę, ubrać lub przebrać. Nie można zapomnieć również o pampersach, ale i o pieluszkach tetrowych i flanelowych, które przydają się podczas przewijania dziecka poza domem – można podłożyć je pod ciało niemowlaka.

Zaopatrz się także w kosmetyki do przewijania – krem na odparzenia, puder i zasypkę. Przydadzą się także nawilżane chusteczki, które przychodzą z pomocą, gdy jesteśmy poza domem.

Artykuły potrzebne do kąpieli dziecka

Akcesoria do kąpieli dziecka ułatwiają rodzicom wykonywanie tej codziennej czynności. Podstawą jest wanienka do kąpieli, dostępna w różnych rozmiarach i kolorach. Warto zakupić również ręcznik z kapturkiem zakładanym na główkę dziecka zaraz po kąpieli.

Bardzo przydatny, gdy przenosimy dziecko z łazienki do pokoju. Do kąpieli dziecka przeznaczone są także specjalne kosmetyki – żele, mydełka, płyny, szampony, które nie wywołują reakcji alergicznych.